Kolejny dzień obrad Komisji Krajowej „Solidarność”

Dziś II dzień obrad Komisji Krajowej „Solidarność” w Krośnie. Związkowcy pochylają się nad rządowym projektem ustawy o związkach zawodowych, obywatelskim projektem ustawy o zakazie handlu w niedzielę oraz kwestiami dot. uprawnień emerytalnych.

Obrady, które odbywają się w poszczególnych regionach kraju są także okazją do zapoznania się z problemami podnoszonymi przez lokalnych działaczy ”Solidarności”.

Wczoraj na briefingu prasowym przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda zwrócił uwagę m.in. na kwestię AutoSanu w Sanoku. Ocenił, że sytuacja w tym zakładzie powoli się stabilizuje.

Szef „Solidarności” wskazał, że każde stracone miejsce pracy jest problemem dla całego środowiska.

– Na pewno będziemy rozmawiać o problemach dotyczących pracowników w poszczególnych regionach. Od jakiegoś czasu w dwóch rolach – jestem nie tylko jako przewodniczący Komisji Krajowej, ale także jako przewodniczący Rady Dialogu Społecznego. Dzisiaj na Komisji Krajowej także będziemy rozmawiać o problemach dot. chociażby przyszłej reformy emerytalnej. Mam na myśli zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości sprzed wyborów dotyczące obniżenia wieku emerytalnego i połączenia go z okresem składkowym. Na pewno poinformujemy też o bardzo ważnych sprawach dotyczących zmiany ustawy o związkach zawodowych, ale przede wszystkim ten nasz kolejny wspólny sukces na Radzie Dialogu Społecznego, czyli 12 plus – stawka godzinowa dla pracowników na umowach-zleceniach – podkreślił Piotr Duda.

Dwudniowe obrady Komisji Krajowej „Solidarność” odbywają się w hotelu Nafta Krosno. W tym roku planowane są jeszcze spotkania w Radomiu i Płocku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl