fot. pixabay.com

Komisja weryfikacyjna: Decyzje reprywatyzacyjne ws. Brackiej 23 – nieważne

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji stwierdziła nieważność decyzji zwrotowych ws. nieruchomości przy ul. Brackiej 23 w Warszawie. Organ przyznał ponad 66 tys. zł odszkodowań i zadośćuczynień lokatorom nieruchomości przy ul. Widok 22 i Lutosławskiego 9.

O decyzjach tych poinformowała rzeczniczka komisji Dagmara Nejbert. Według komisji weryfikacyjnej, decyzja burmistrza Gminy Warszawa-Centrum z 2001 r. i decyzja prezydenta Warszawy z 1999 r. zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa. Komisja wśród naruszeń wymieniła m.in. przyznanie prawa użytkowania wieczystego, wobec złożenia wniosku dekretowego po terminie, do gruntu, który nie stanowił własności poprzedników prawnych osób występujących o ustanowienie tego prawa.

Do rażących naruszeń zaliczono też orzeczenie o „czynszu symbolicznym” bez podstawy prawnej na zarządzeniu prezydenta stolicy. Wskazano też, że dane osoby, która złożyła wniosek dekretowy i tej, po której odziedziczono roszczenia dekretowe, budzą wątpliwości – czy jest to ta sama osoba.

Komisja wydała też trzy decyzje ws. przyznania łącznie ponad 66 tys. zł odszkodowania lub zadośćuczynienia lokatorom nieruchomości przy ul. Widok 22 i ul. Lutosławskiego 9. Jak dodano, łączna suma dotychczas przyznanych kwot na rzecz lokatorów przez komisję wynosi ponad 10 mln zł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl