PAP/Paweł Supernak

Min. M. Błaszczak o warsztatach wizerunkowych WP: Chodzi o to, żeby społeczeństwo rozumiało specyfikę służby

Chodzi o to, żeby społeczeństwo rozumiało specyfikę służby. Chodzi o to, żeby Polacy wiedzieli, na czym polega służba w Wojsku Polskim, jak ona przebiega, jakie są zadania, które są powierzane żołnierzom – wskazał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Szef MON zainaugurował dziś warsztaty wizerunkowe poświęcone sposobom prezentacji Sił Zbrojnych RP. Dwudniowe wydarzenie odbywa się w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.

Minister obrony podkreślał podczas swojego wystąpienia, że odpowiednie formy komunikowania dają społeczeństwu wiedzę o Wojsku Polskim oraz jego osiągnięciach i zadaniach. Osiągnięcia te – jak mówił – warto pokazywać opinii publicznej. Szef MON akcentował, że zależy mu, by wojskowi korzystali z nowoczesnych form komunikowania przy zachowaniu rzetelności. Mariusz Błaszczak podkreślał, że wizerunek armii jest dobry, ale zawsze można zrobić więcej.

– Chodzi o to, żeby społeczeństwo rozumiało specyfikę służby. Chodzi o to, żeby Polacy wiedzieli, na czym polega służba w Wojsku Polskim, jak ona przebiega, jakie są zadania, które są powierzane żołnierzom. Mam nadzieję, że warsztaty, które miałem przyjemność i zaszczyt otworzyć, będą miały znaczący wkład do zwiększenia form komunikacyjnych między Wojskiem Polskim a opinią publiczną – powiedział szef resortu obrony.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział również uruchomienie w maju nowej strony internetowej Wojska Polskiego. Jak mówił, będzie to nowoczesna forma komunikacji – funkcjonalna, bezpieczna i korzystająca z najnowszych technologii.

RIRM

drukuj