fot. twitter.com/xrytel

W Sejmie ruszyły prace nad rozszerzeniem programu „500 plus”

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Przewiduje on, że prawo do świadczenia „500 plus” będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia, również jedynacy bez względu na dochody rodziny.

W polityce wobec rodzin kierujemy się wiarygodnością i konsekwencją, dotrzymujemy danego słowa – podkreślała minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przedstawiając projekt.

– Dotrzymujemy danego słowa, wywiązujemy się z umów zawartych ze społeczeństwem. Przełamaliśmy ciążącą od kilku dekad tezę, że czegoś się nie da, że wsparcie dla rodzin to jałmużna, pomoc socjalna. Zatrzymaliśmy to błędne koło. Rodzina 500 plus to pierwszy od transformacji ustrojowej program, który tak wyraźnie akcentuje konieczność inwestycji w rodzinę. Jesteśmy konsekwentni – zaznaczyła Elżbieta Rafalska.

Rozszerzenie programu Rodzina 500 plus także na pierwsze i jedyne dziecko, to jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS. Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Program w nowej formule miałby obowiązywać od 1 lipca.

RIRM/TV Trwam News

drukuj