fot. PAP/Marcin Bielecki

Min. M. Błaszczak o ćwiczeniach wojskowych z USA: To są relacje dwustronne, które powodują zacieśnienie relacji polsko-amerykańskich

Na co dzień ćwiczymy realizując zadania związane z Sojuszem Północnoatlantyckim. W tym wypadku mamy do czynienia z ćwiczeniami realizowanymi przez wojsko USA i Wojsko Polskie, wiec to są relacje dwustronne, które powodują zacieśnienie relacji polsko-amerykańskich – podkreślił szef resortu obrony.

Minister Mariusz Błaszczak obserwował dziś pokaz ćwiczeń wojskowych w Drawsku Pomorskim z udziałem amerykańskich i polskich żołnierzy.

Manewry mają na celu sprawdzenie możliwości szybkiego wzmocnienia pododdziałów amerykańskich wojsk lądowych w rejonie flanki wschodniej NATO w sytuacji zagrożenia.

– Na co dzień ćwiczymy realizując zadania związane z Sojuszem Północnoatlantyckim. W tym wypadku mamy do czynienia z ćwiczeniami realizowanymi przez wojsko USA i Wojsko Polskie, wiec to są relacje dwustronne, które niewątpliwie powodują zacieśnienie relacji polsko-amerykańskich – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Szef resortu dodał, że naszym celem jest doprowadzenie do tego, żeby w Drawsku Pomorskim, istniało i funkcjonowało centrum szkolenia bojowego, które będzie służyło wojsku polskiemu, ale także wojskom sojuszniczym, głównie wojskom amerykańskim.

RIRM

drukuj