fot. PAP/EPA

USA: Rosja narusza „zasady bezpieczeństwa jądrowego”.

Sekretarz ds. energii USA, Jennifer Granholm, oskarżyła Rosję o łamanie zasad bezpieczeństwa jądrowego, wyrażając zaniepokojenie „ciągłym rosyjskim ostrzałem obiektów jądrowych” na Ukrainie.

„Monitorujemy doniesienia o uszkodzeniach instytutu badawczego w Charkowie. Krótkoterminowe ryzyko dla bezpieczeństwa jest niskie, ale należy zaprzestać rosyjskiego ostrzału obiektów nuklearnych” – oświadczyła amerykańska polityk.

Według raportów cytowanych przez sekretarz Jennifer Granholm dostawy części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do elektrowni atomowej w Zaporożu zostały odcięte, co stanowi dodatkowe potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Jak dotąd nie wykryto żadnych oznak wzrostu zagrożenia radiologicznego na Ukrainie – dodała Jennifer Granholm .

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl