Tysiące rosyjskich żołnierzy na Ukrainie

Niepokojące wieści wciąż napływają z Ukrainy. Pomimo zawieszenia broni na tzw. linii rozgraniczenia ciągle dochodzi do walk. Nie są one jednak intensywne. Wciąż jednak giną ludzie. Kijów poinformował o śmierci kolejnego ukraińskiego żołnierza. Niepokoi także fakt, że na wschodzie Ukrainy wciąż stacjonuje tysiące rosyjskich żołnierzy.

Na wschodzie Ukrainy pozostaje około 8,5 tysiąca rosyjskich żołnierzy – takie dane przekazał Szef Centrum Antyterrorystycznego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Witalij Malikow. Obecność rosyjskich sił jest rotacyjna – żołnierze co jakiś czas zmieniają się. W Donbasie rosyjscy wojskowi tworzą oddziały paramilitarne wzorowane na swojej armii, którymi kierują rosyjscy dowódcy.

Malikow poinformował, że żołnierze przedostają się do Donbasu z podrobionymi dokumentami. Według jego informacji coraz częściej dochodzi także do konfliktów w szeregach prorosyjskich separatystów, którzy walczą między sobą o stanowiska dowódcze, dostęp do finansowania z Rosji oraz kontrolę nad rentownymi sektorami gospodarki i strefy wpływów.

Wywiad wojskowy Ukrainy przekazał także do misji obserwacyjnej OBWE informacje, że prorosyjscy separatyści dysponują uzbrojeniem, zakazanym przez mińskiej porozumienia o wstrzymaniu ognia. W okolicach Doniecka i w położonym na północny wschód od niego miasteczku Buławynske mają znajdować się czołgi, samobieżne systemy artyleryjskie i wyrzutnie rakietowe Grad. 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl