Dziś zachmurzenie duże, przejaśnienia na zachodzie

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i północno-zachodnia znajduje się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominują wyże.

Polska dostanie się pod wpływ zatoki niżowej z rejonu Grenlandii. Od zachodu nasunie się strefa frontu okluzji. Pozostaniemy w arktycznej masie powietrza, ale od zachodu za frontem zacznie napływać polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie Polski. Na zachodzie oraz na Pomorzu i Warmii opady deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze okresami opady śniegu. Na zachodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, utrzymujące się przez większą część dnia.

Temperatura minimalna od -3 -1 st. C na wschodzie, około 0 st. C w centrum do 1 – 3 st. C na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na północy Polski umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie całkowite. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl