IMGW ostrzega: w nocy i w niedzielę silny wiatr

Będzie wiało – przestrzegają meteorolodzy. W ciągu najbliższej nocy oraz w niedzielę na większości terenu kraju będzie silnie wiało, w porywach do 80 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia dla większości województw.

Na Mazowszu IMGW przewiduje wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, w porywach do 80 km/h. Wiatr ma wiać z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego. Ma zacząć wiać w sobotę po północy; będzie silnie wiało do wieczora w niedzielę.

W związku z silnym wiatrem oraz wysokim poziomem wody w Bałtyku – informuje IMGW – na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego spodziewany jest stopniowy wzrost poziomu morza do strefy stanów ostrzegawczych na wybrzeżu zachodnim, powyżej stanów ostrzegawczych na wybrzeżu wschodnim, lokalnie do stanów alarmowych. Wysokie poziomy będą utrzymywać się do poniedziałku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl