ŚDM: Kopalnia Soli „Wieliczka” dla pielgrzymów otwarta także w nocy

Z okazji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 Kopalnia Soli „Wieliczka” z myślą o pielgrzymach w dniach od 18 lipca do 7 sierpnia wydłuża godziny otwarcia. W przypadku wzmożonego zainteresowania pielgrzymów kopalnia będzie otwarta przez całą dobę.

Pielgrzymi zamawiają bilety za pośrednictwem serwisu on-line na stronie wielickiej kopalni (www.kopalnia.pl).

Zgłoszeń przybywa, z aktualnych danych wynika, że ostatni pielgrzymi w wyznaczonych dniach mogą zjechać do kopalni po godz. 21, a wyjadą tuż przed północą. W miarę napływu dalszych zgłoszeń terminy zwiedzania będą wydłużane.

Tury organizowane będą w języku polskim oraz sześciu językach obcych, czyli angielskim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim.

Uruchomione zostały także specjalne numery telefonów, pod którymi pielgrzymi mogą uzyskać wszystkie informacje niezbędne do zaplanowania i zorganizowania podziemnej wycieczki.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Wielicka kopalnia działa nieprzerwanie od połowy XIII wieku. W ciągu siedmiu stuleci na dziewięciu poziomach sięgających do 327 metrów w głąb wydrążono 26 szybów i wybrano sól z 2040 komór. Pod Wieliczką powstał labirynt liczący prawie 300 km korytarzy.

Zorganizowany ruch turystyczny odbywa się od końca XVIII w. W 1978 r. kopalnia została wpisana na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

W 2015 roku kopalnię odwiedziła rekordowa liczba turystów – 1 mln 390 tys. osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl