Premier May: Wciąż pozostaje wiele do zrobienia ws. Rosji

Brytyjska premier Theresa May powiedziała ministrom na wtorkowym posiedzeniu rządu, że „wciąż pozostaje wiele do zrobienia” w kwestii reakcji społeczności międzynarodowej na prowokacje ze strony rosyjskich władz, w tym próbę zabójstwa Siergieja Skripala.

Informację o wypowiedziach szefowej rządu podczas cotygodniowego spotkania gabinetu przekazał dziennikarzom jej rzecznik.

„Wczoraj był znaczący moment w kwestii naszej reakcji na ten zuchwały akt agresji, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia we współpracy z międzynarodowymi partnerami, jeśli chodzi o długoterminową odpowiedź na wyzwanie ze strony Rosji” – miała powiedzieć Theresa May.

Brytyjska premier przekonywała także ministrów, że ponad 20 państw, które postanowiły wydalić rosyjskich dyplomatów w ramach odpowiedzi na atak na Siergieja Skripala, podjęło taką decyzję nie tylko ze względu na solidarność z Wielką Brytanią, ale także biorąc pod uwagę zagrożenie, jakie stanowią działania Kremla.

Siergiej Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia 4 marca trafili do szpitala w stanie krytycznym, gdy stracili przytomność w centrum handlowym w mieście Salisbury. W toku śledztwa, prowadzonego z udziałem m.in. policyjnych sił antyterrorystycznych i wojskowych ekspertów ds. broni chemicznej, odkryto, że do próby otrucia Skripala i jego córki wykorzystano produkowaną w Rosji broń chemiczną typu Nowiczok.

W odpowiedzi na ten zamach Wielka Brytania wydaliła 23 rosyjskich dyplomatów; taka sama liczba brytyjskich dyplomatów musiała opuścić Rosję.

         PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl