fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Min. M. Błaszczak spotkał się z włoskim ministrem obrony

Z Włochami łączy nas silny element historyczny, ale współpracujemy z nimi także dziś – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, po spotkaniu ze swoim włoskim odpowiednikiem.

W Warszawie minister Mariusz Błaszczak spotkał się ze swoim włoskim odpowiednikiem – ministrem Lorenzo Guerinim.

– Rozmawialiśmy z panem ministrem Lorenzo Guerinim na temat współpracy polsko-włoskiej. Rozmowa była tak obfita w różne niuanse, że po konferencji prasowej będziemy kontynuować naszą dyskusję – mówił Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1445079226663804930

Szef MON podkreślił, że z Włochami łączy nas element historyczny, bo to właśnie cmentarz na Monte Cassino i inne miejsca, gdzie spoczywają żołnierze z 2. Korpusu, są miejscami świętymi dla Polski. Z Włochami współpracujemy również dziś – podkreślił minister.

– Współpracujemy, jeżeli chodzi o ćwiczenia wojskowe. Współpracujemy, jeśli chodzi o działania przemysłów zbrojeniowych – wskazał szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1445065326547423237

Polska i Włochy, jak mówił minister Mariusz Błaszczak, solidarnie się wspierają. Nasi żołnierze wspólnie ćwiczą m.in. na terytorium Łotwy i Kosowa. Oba kraje współpracują w ramach NATO, ONZ i Unii Europejskiej.

– W ramach misji Unii Europejskiej Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej są na Sycylii i zajmują się patrolowaniem Morza Śródziemnego. Razem jesteśmy także w Libanie. Przed nami jeszcze wiele projektów. Można spuentować to w ten sposób, iż razem jesteśmy silniejsi – podsumował Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1445064545781915663

Włoski minister obrony wskazał, że wszędzie, gdzie działają polscy żołnierze, należy docenić ich najwyższy profesjonalizm, zdolności i ogromne oddanie. Obaj ministrowie będą dziś kontynuować rozmowy m.in. o współpracy między polskim i włoskim przemysłem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl