fot. pixabay.com

Mija termin na składanie wniosków w konkursie „Po pierwsze rodzina”

Organizacje pozarządowe mają ostatni dzień na składanie wniosków w konkursie „Po pierwsze rodzina”. Termin zgłoszeń upływa przed północą. Dofinansowanie można uzyskać na projekty informacyjno-edukacyjne oraz szkoleniowe ukierunkowane na wzmocnienie instytucji rodziny.

W konkursie „Po pierwsze rodzina” chodzi m.in. o promowanie ojcostwa i macierzyństwa oraz przygotowanie młodych ludzi do pełnienia nowych ról życiowych i społecznych.

W konkursie można ubiegać się o dotację od 50 tys. do 500 tys. zł. Łączna kwota przeznaczona na realizację projektów wynosi 8,4 mln złotych.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed, wyjaśnił, co powinno znaleźć się w składanych propozycjach.

– W składanych propozycjach muszą znaleźć się rozwiązania promujące rodzinę. Kwestią nadrzędną jest małżeństwo i zaznaczenie, że tworzą je kobieta i mężczyzna. To musi jednoznacznie wybrzmieć z projektów. Chodzi o wspieranie małżeństwa w środowisku, jeśli chodzi o wychowanie dzieci, pokazywanie dobrych praktyk. To także wspomaganie młodych ludzi w zakładaniu rodzin i realizowaniu się w macierzyństwie oraz ojcostwie – powiedział Stanisław Szwed.

Wnioski można składać do dziś do godziny 23:59 za pośrednictwem strony internetowej witkac.pl. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 30 czerwca bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl