Koniec z zabieraniem dzieci z powodu ubóstwa?

Rząd zajmie się dziś po południu projektem nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który zabrania odbierania rodzicom dzieci ze względu na sytuację materialną. To jedna z zapowiedzi premier Beaty Szydło z expose. Autorem nowelizacji jest minister sprawiedliwości.

Szef resortu Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej, podczas której zaprezentowano projekt, zwrócił uwagę, że polskie sądy zabierając dzieci z rodzin wielokrotnie kierowały się jedynie przesłanką ekonomiczną

– Projekt wprowadza bardzo klarowną i jasną przesłankę, która sprawi, że nie będzie możliwe orzekanie możliwości odbierania dzieci rodzinom wyłącznie w oparciu o jedną przesłankę, czyli trudną sytuację materialną, ekonomiczną, bytową rodziny. Państwo ma pomagać a nie odbierać. Ma nie pogłębiać patologii, ale starać się rozwiązywać problemy i temu służą inne działania pani premier i rządu, którym kieruje – podkreślił Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski protestowali już wcześniej wobec „odbierania dzieci biednym rodzinom”. Nad rozwiązaniami pracował Sejm ubiegłej kadencji, jednak bezskutecznie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl