fot. youtube.com/PCh24TV · Polonia Christiana

[TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski: Współczesne ruchy lewackie postanawiają zwalczyć rodzinę za pomocą budowy związków homoseksualnych

Współczesne ruchy lewackie odwołujące się również do ideologii neomarksistowskiej postanawiają zwalczyć rodzinę za pomocą budowy związków homoseksualnych. Ich działania są bardzo niebezpieczne mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Paweł Skrzydlewski, filozof i etyk.

Szerokim echem w mediach odbiła się wtorkowa wypowiedź Roberta Biedronia w Polskim Radiu. Kandydat Lewicy na prezydenta RP powiedział, że pary jednopłciowe powinny mieć takie same prawa jak związki różnopłciowe. „Jak równość, to równość. I w tej kwestii także nie ma co kluczyć, takie dzieci już są, wychowują się” – dodał.

Jesteśmy współcześnie świadkami promowania pewnych ideologii przez polityków lewicowych, którzy ukrywają tak naprawdę treści i swoje intencje polityczne pod hasłami równości, wolności czy praw człowieka. Nie bądźmy naiwni. U podstaw tej całej koncepcji leży bardzo niebezpieczna lewacka ideologia, która niestety zagraża życiu społecznemu, nam samym – podkreślił prof. Paweł Skrzydlewski.

Jak zauważył gość Radia Maryja, próba likwidacji normalnego życia rodzinnego i społecznego pojawiała się już w starożytności, jak chociażby w pomysłach greckiego filozofa – Platona.

Chciał on w zasadzie zlikwidowania rodziny, jako takiej wspólnoty, w której rodzi się i wychowuje człowiek na rzecz przekazania właściwie wszystkich uprawnień rodzicielskich państwu. […] Te błędne, lewackie i utopijne pomysły bardzo mocno odżyły później u Marksa. Ten bowiem twierdził, że rodzina jest tworem kulturowym, bardzo niebezpiecznym i toksycznym, który trzeba niszczyć – przypomniał rozmówca.

Współczesne ruchy lewackie odwołujące się również właśnie do ideologii neomarksistowskiejpostanawiają zwalczyć rodzinę także za pomocą budowy związków homoseksualnych. […] Ich działania są bardzo niebezpieczne. Trzeba mieć świadomość tego, że u podstaw tych działań jest bardzo wiele błędów. Jeden z nich to przekonanie o tym, że człowiek jest takim tworem czysto biologicznym i nie ma żadnej określonej natury, porządku – powiedział prof. Paweł Skrzydlewski.

Etyk zaznaczył, że podstawą dla naszych praw do przekazywania życia jest równość. A ona w głównej mierze dotyczy naszego człowieczeństwa i godności.

Żadne zboczenia seksualne, ludzie wady i nałogi nie dają podstawy do żadnych praw. Do prawa wychowywania dzieci czy czegoś innego. Z tych rzeczy w życiu ludzkim trzeba się jakoś wychowywać i uwalniać, a nie widzieć w nich podstawy do praw. Ludzie są równi w godności. Tej, która pochodzi od Pana Boga. […] Niestety, błędy ideologii lewackiej są obecnie lansowane bardzo mocno w przestrzeni publicznej. One robią dużo zamieszania, zwłaszcza w głowach ludzi młodych – akcentował filozof.

Całą rozmowę z udziałem prof. Pawła Skrzydlewskiego w ramach „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl