fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Maląg: Budujemy państwo szczęśliwych rodzin

Premier Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg dzień przed Wigilią spotkali się z rodzinami w siedzibie resortu rodziny i polityki społecznej w Warszawie. Mówili o wsparciu w wychowaniu dzieci, które od stycznia będzie uzupełnione o program „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”.

„Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” to 12 tys. zł na każde drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do ukończonego 35. miesiąca życia.

– Skonstruowaliśmy program rodzinny, który między 12. a 36. miesiącem życia dziecka pomoże w jego wychowaniu. Co to znaczy pomóc w wychowaniu? Tutaj zostawiamy decyzję rodzicom. Oni najlepiej wiedzą na co przeznaczyć ten „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Wnioski o wypłatę świadczenia będzie można składać od 1 stycznia 2022 roku.

– Budujemy państwo szczęśliwych rodzin. 95 proc. młodych Polaków chce założyć rodzinę, chce mieć dzieci. My, nasz rząd Prawa i Sprawiedliwości, chce przede wszystkim pomóc, aby ta rzeczywistość stała się faktem (…). Rodziny potrzebują jeszcze wsparcia w polityce mieszkaniowej, w polityce podatkowej, w stabilności, jeśli chodzi o miejsca pracy. My te działania podejmujemy – wskazała Marlena Maląg, minister rodziny.

Wnioski o „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” będzie można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1473949198408196097
https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1473962472298139649

TV Trwam News

drukuj