B. Szydło: dajcie nam wreszcie pracować

Wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka jest wyrazem bezradności opozycji, która nie potrafi znaleźć pomysłu na siebie i która w konflikcie, w podsycaniu złych emocji, szuka samorealizacji – mówiła w środę w Sejmie premier Beata Szydło.

Sejm przez około dwie godziny debatował nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji.

„Ten wniosek jest tylko i wyłącznie wyrazem bezradności opozycji, która nie potrafi dzisiaj znaleźć pomysłu na samą siebie. Jest wyrazem bezradności opozycji, która w konflikcie, w podsycaniu złych emocji, szuka samorealizacji” – powiedziała Szydło.

Ten wniosek został zgłoszony tylko i wyłącznie po to, żeby siać zamęt polityczny. My nie mamy czasu na to, żeby bawić się w taki sposób, jak wy to proponujecie. My chcemy pracować, dajcie nam wreszcie pracować – dodała premier.

Oceniła, że PO, która przez ostatnie 8 lat „brała odpowiedzialność za Polskę, dzisiaj, w swojej bezradności, szuka odpowiedzialnych gdzie indziej”.

Utrzymywanie argumentów przez wnioskodawców o bezpieczeństwie najważniejszych osób w państwie, powoływanie się na wypadek samochodu, którym podróżował pan prezydent, pokazywanie tego jako zaniedbania, jako powód, który ma być podstawą do wyciągania konsekwencji wobec ministra Błaszczaka, jest hipokryzją – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier nawiązała także do katastrofy smoleńskiej.

W 2010 roku zginął prezydent RP i osoby, które mu towarzyszyły w drodze do Smoleńska. Szef BOR-u, który z waszego nadania wtedy był odpowiedzialny za bezpieczeństwo tych osób, po tej katastrofie otrzymał generalskie gwiazdki – przypomniała Beata Szydło.

„Taka jest różnica między nami. Jesteście cyniczni i jesteście hipokrytami. Tylko i wyłącznie żywicie się konfliktem. To jest wasz pomysł na politykę” – mówiła szefowa rządu, zwracając się do posłów PO.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl