Specjalna komisja ds. wyjaśnienia afery Amber Gold

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad projektem uchwały ws. powołania komisji śledczej do wyjaśnienia afery Amber Gold. Premier Beata Szydło przy okazji przestawienia audytu z ośmiu lat rządów PO – PSL zapowiedziała, że zwróci się do Sejmu o powołanie takiej komisji.

Poseł Arkadiusz Mularczyk, członek sejmowej Komisji Ustawodawczej, podkreśla, że komisja musi wyjaśnić, dlaczego państwo nie zdało egzaminu, a także wskazać osoby odpowiedzialne za tę sytuację.

Poseł dodaje, że to jedna z największych afer o charakterze finansowych, w której kilkanaście tysięcy ludzi zostało pozbawionych oszczędności.

Ta komisja śledcza powinna wyjaśnić i pokazać opinii publicznej te wadliwe mechanizmy funkcjonowania państwa, organów administracji i wymiaru sprawiedliwości. Dlaczego przez tak wiele lat ta firma mogła funkcjonować i nie było żadnych skutecznych działań organów państwa? Tak więc celem komisji śledczej powinno być wyjaśnienie tej całej sytuacji, braku reakcji państwa, jak do tego doszło, a także pokazanie osób odpowiedzialnych za tę sytuację – wskazuje poseł Arkadiusz Mularczyk.

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Kukiz’15 opowiadają się za powołaniem komisji śledczej ws. Amber Gold. PO chce także rozszerzyć wniosek o powołanie komisji ws. SKOK-ów. Politycy PiS-u przypominają, że Platforma miała na to osiem lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl