fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

PiS złożyło do PKW wniosek o zarejestrowanie komitetu wyborczego

Prawo i Sprawiedliwość złożyło w piątek do Państwowej Komisji Wyborczej wniosek o zarejestrowanie komitetu wyborczego – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa ugrupowania.

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera Mateusza Morawieckiego, z którego wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada. Głosowanie w wyborach odbędzie się w godzinach 7-21.

„W piątek złożyliśmy do PKW wniosek o rejestrację komitetu wyborczego” – poinformował w rozmowie z PAP polityk ze ścisłego kierownictwa PiS.

W czwartek szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński informował w radiowych Sygnałach Dnia, że PKW zarejestrowała we wtorek trzy komitety wyborcze – komitet Partii Razem, komitet koalicyjny Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oraz komitet wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szef PKW przypomniał jednocześnie, że – zgodnie z prawem – kampanię wyborczą można prowadzić od dnia ogłoszenia rozporządzenia premiera ws. terminu wyborów, a czas zgłaszania komitetów upływa 27 sierpnia.

O podpisaniu rozporządzenia o terminie wyborów samorządowych poinformował w mediach społecznościowych we wtorek również premier Morawiecki.

„21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach” – napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

„Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków” – dodał szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj