#NieMowcieZeSieNieDa – nowa akcja Patryka Jakiego w stolicy

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy rozpoczął nową akcję #NieMowcieZeSieNieDa. Patryk Jaki będzie porównywał sposób, w jaki rozwija się Warszawa za rządów PO z innymi europejskimi stolicami. Pierwsza jest Bułgaria.

Wiceminister sprawiedliwości skupił się na kwestii budowy metra. Polityk zwrócił uwagę, że w ciągu 12 lat obecne władze Warszawy zbudowały zaledwie ok. 10 km metra. W tym samym czasie w Sofii powstało 27 km nowych tras miejskiej kolei.

Patryk Jaki zapowiedział na konferencji prasowej, że w najbliższą środę uda się do Bułgarii.

– W czwartek zorganizujemy tam konferencję prasową i pokażemy, że się da. Wolelibyśmy pojechać do stolicy zachodniej Europy i porównywać Warszawę do zachodniej stolicy. Niestety władze Platformy Obywatelskiej w stolicy doprowadziły do tego, że musimy pokazywać przykłady bułgarskie. Nie chcemy już dłużej słyszeć, że w Warszawie się nie da. Warszawa musi być wreszcie ambitna i rozwijać się tak, jak na to zasługuje. Kilka niuansów – oczywiście, w Sofii są inne warunki geologiczne, a 4 km z tych 27 jest nad ziemią, ale kto zabrania planować metro w Warszawie nad ziemią? – podkreśla Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił także uwagę na to, że w latach 2006 – 2018 politycy PO nie przygotowali nawet projektu trzeciej linii metra. Tymczasem w bułgarskiej stolicy w budowie jest 12 nowych stacji, a dziewięć w zaawansowanej fazie projektowej.

Patryk Jaki zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem Warszawy, to natychmiast rozpocznie budowę trzeciej i czwartej linii metra.

W pierwszym przypadku trasa kolei miałaby przebiegać od Białołęki do Wilanowa. Natomiast w drugim – z Marysina Wawerskiego na Ursus.

RIRM

drukuj