fot. nawokandzie.ms.gov.pl

Robert N. – adwokat od dzikiej reprywatyzacji – wraca do kancelarii

Robert N. – jeden z głównych bohaterów afery reprywatyzacyjnej w Warszawie – ponownie należy do grona czynnych adwokatów. Przy jego nazwisku na liście czynnych adwokatów jest adnotacja „Wykonujący zawód”.

W Krajowym Rejestrze Adwokatów przy nazwisku Roberta N. ponownie możemy przeczytać, że wykonuje on zawód. Obecnie jego sprawa jest rozpatrywana przez stołeczny sąd dyscyplinarny. Pierwsze posiedzenie odbyło się 11 września, kolejne zaplanowano na 28 września. Do sprawy odniósł się wiceminister sprawiedliwości Sebastian kaleta.

„Warszawska palestra w pełnej krasie. Przykre, tym bardziej, że według ustaleń śledczych poprzedni dziekan ORA Warszawa miał być słupem Nowaczyka i Jakuba R przy reprywatyzacji Chmielnej 70…” – czytamy we wpisie Sebastiana Kalety.

Robert N. był pełnomocnikiem, a także beneficjentem przy niektórych sprawach dotyczących reprywatyzacji. Jego nazwisko związane jest z przy ul. Poznańskiej 14, Marszałkowskiej 43, Mokotowskiej 63 i Chmielnej 70. Jego klienci uzyskali w latach 2010-2015 ponad 119 mln złotych odszkodowań.

TV Trwam News/RIRM

drukuj