Konflikt w Ratuszu przybiera na sile

Konflikt personalny prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz w Ratuszu przybiera na sile. Prezydent stolicy nie udzieliła pełnomocnictwa zarządowi dzielnicy Bemowo, a ten skieruje sprawę do prokuratury. Zapowiedział to w jednej ze stacji radiowych, odsunięty przez Gronkiewicz od władzy, burmistrz dzielnicy Krzysztof Zygrzak.

Ratusz nie uznaje zarządu Bemowa i wysłał pełnomocników, by nadzorowali jego prace. Burmistrz odpowiada, że to łamanie demokracji i odsyła urzędników z powrotem do Ratusza.  Groniewicz – Waltz miała utracić zaufanie do zarządu dzielnicy. Warto dodać, że teraz członkowie zarządu są przeciwnikami urzędującej prezydent.

Burmistrz Zygrzak chce interwencji premier Ewy Kopacz w tej sprawie. Jest to „wojenka w szeregach PO” – mówi Maciej Wąsik. Radny PiS w Warszawie, dodał, że to sama prezydent odpowiada za taką sytuację, bo wcześniej nie reagowała na „afery bemowskie”.

Władzę na Bemowie przejęło lokalne stowarzyszenie, w skład którego wchodzi były burmistrz i wiceburmistrz dzielnicy z Platformy Obywatelskiej. Mało tego – ten burmistrz był przez długi czas wiceprezydentem Warszawy, najbliższym współpracownikiem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kiedy wybuchła ,,afera bemowska” jedna z gazet opisała sytuacje, które działy się w Ratuszu. Wybuchł w Warszawie wielki skandal, natomiast Hanna Gronkiewicz-Waltz zamiast załatwić tę sprawę, tak jak powinno się ją załatwić – tzn. natychmiast wyrzucić z Platformy Obywatelskiej pana burmistrza, prezydenta Dąbrowskiego, to starała się zamieść to wszystko pod dywan, rozwodnić tę aferę. Jeżeli tak się postępuje, to później hoduje się bestie. Dąbrowski wygrał wybory na Bemowie, przekabacił część rady Platformy i objął władzę – zaznaczył Maciej Wąsik.  

Burmistrzem Bemowa jest Krzysztof Zygrzak związany z byłym wiceprezydentem Jarosławem Dąbrowskim, którego Gronkiewicz-Waltz wyrzuciła z pracy w atmosferze skandalu.

Po wyborach miasto nie udzieliło władzom dzielnicy pełnomocnictw kadrowych i finansowych, jak twierdzi, z braku zaufania do władz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl