Warszawa: dziś otwarcie wystawy „Jan Paweł II – człowiek wolności”

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanie dziś plenerowa wystawa zatytułowana „Jan Paweł II – człowiek wolności”. Inicjatywa nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa opowiada o fenomenie papieża Polaka, który obejmując Stolicę Apostolską wpłynął na losy całego świata. Przedstawia też dzieje Polski od odzyskania niepodległości, poprzez II wojnę światową, czas komunizmu i odzyskanie pełnej suwerenności.

Wystawa będzie zaprezentowana w formie specjalnie zaprojektowanego pawilonu wystawniczego. Ekspozycja jest dwujęzyczna i można ją zobaczyć nieodpłatnie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl