W Toruniu sprawowana była Msza św. wpisująca się w cykl Dni ze św. Janem Pawłem II

W poniedziałek w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu sprawowana była uroczysta Msza święta z udziałem Żywego Różańca, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz wspólnoty Margaretek. Eucharystia wpisuje się w cykl Dni ze świętym Janem Pawłem II i poprzedza dzień wyboru papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.  

Podczas dzisiejszej Mszy św. wierni powierzali m.in. wspólnoty różańcowe.

– To wspólnota, która jest najbardziej liczna we wszystkich parafiach w naszej Ojczyźnie. Również tutaj przy naszym sanktuarium są trzy wspólnoty Żywego Różańca: męska, żeńska i młodzieżowa – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium.

Wiele osób chętnie włącza się do odmawiania codziennej modlitwy różańcowej.

– My z mężem już od kilkunastu lat trwamy na modlitwie różańcowej, codziennie wieczorem. Oprócz tej jednej dziesiątki różańca, którą poświęcamy naszym dzieciom, to jest cały różaniec, który odmawiamy codziennie. (…) Dzieci patrząc na nas, że my się zmieniamy, stają się też radośniejsze – mówiła pani Marzenna Rasztubowicz, która wraz z mężem należy do Róży Różańcowej Rodziców pod patronem św. Jana Pawła II.

15 października jest także Dniem Dziecka Utraconego, dlatego dziś w sposób szczególny zawierzano dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Kościół w Polsce 15 października modli się również za dzieci utracone, a więc te dzieci, które poczęły się, a nie doczekały normalnego narodzenia. To jest ból przede wszystkim rodziców, to jest jedna sprawa. Druga sprawa, na świecie jest taki trend, że życie nienarodzone nie ma w niektórych państwach prawa obywatelstwa – wskazał ks. prał. Stanisław Majewski z parafii Miłosierdzia Bożego św. Faustyny w Toruniu.

Dni ze św. Janem Pawłem II w Sanktuarium Najświętszej Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II będą trwać do 22 października. Ostatniego dnia sprawowana będzie uroczysta Msza święta odpustowa. W jej trakcie do świątyni zostaną wniesione relikwie św. Brata Alberta.

TV Trwam News/RIRM

drukuj