Warszawa: jutro wręczenie medali „Benemerenti in Opere Evangelizationis”

W czwartek w Warszawie zostaną przyznane medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Odznaczenia otrzymają osoby i instytucje zasłużone dla misyjnego dzieła Kościoła w Polsce. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II.

Słowo do zgromadzonych skierują między innymi ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz ks. bp Jan Piotrowski, przewodniczący Kapituły Medalu „Benemerenti”.

Odznaczenie jest pewnym gestem wzywającym nas wszystkich do czynienia dobra z entuzjazmem i zapałem, aby nieść Chrystusa innym – zaznacza w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja ks. bp Jerzy Mazur.

– Tak wielu ludzi, wspólnot i instytucji w Polsce angażuje się w animację i formację misyjną, pomoc duchową i finansową misjonarzy. Z dumą patrzymy na misjonarki, misjonarzy, którzy oddali swoje życie głoszeniu Ewangelii ludom Afryki, Azji, Oceanii oraz Ameryki Łacińskiej. Nasi misjonarze pracują na wszystkich kontynentach w wielu krajach misyjnych. Ich ofiarna praca, ich zaangażowanie, a także ludzie dobrej woli, którzy wspomagają, którzy realizują swoje powołanie, bo wszyscy z chrztu św. jesteśmy uczniami, misjonarzami – podkreśla ks. bp Jerzy Mazur.

Odznaczenia są przyznawane w czterech kategoriach: za zasługi w misyjnym dziele Kościoła, za pomoc duchową i modlitewną, za pomoc materialną i finansową oraz w kategorii „informacja medialna”.

Po raz pierwszy medale zostały wręczone w ubiegłym roku z okazji 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Wówczas wyróżnieni zostali między innymi ks. abp Edmund Piszcz, ks. abp Wojciech Ziemba oraz ks. abp Wiktor Skworc. W kategorii „informacja medialna” nagrodę otrzymało Radio Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl