Marsz Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Warszawy

Ulicami Warszawy przeszedł w niedzielę III Marsz Wszystkich Świętych. W niezwykłej procesji młodzież parafii pw. Dobrego Pasterza niosła relikwie błogosławionych i świętych Kościoła katolickiego.

Nie brakowało także uczestników przebranych za swoich ulubionych świętych.

Organizatorzy marszu chcą za jego pomocą ewangelizować parafie, ale również uczyć o tajemnicy świętych obcowania – mówi ks. Marcin Ożóg, proboszcz parafii Dobrego Pasterza.

– To jest taka odpowiedź na tę propagandę Halloween, która wszędzie się wdziera. W naszej parafii jest kult świętych, mamy wiele relikwii. I co roku – na początku idą krzyż i relikwie – ruszamy w procesję po całej parafii. Przez przejście tych relikwii chcemy też pokazać, że każdy z nas może być święty i każdy jest powołany do świętości. To też jest zadanie tego marszu. Organizujemy go zawsze w ostatnią niedzielę października, z racji na to, że to młoda parafia, wiele osób wyjeżdża na uroczystość Wszystkich Świętych – wyjaśnia ks. Marcin Ożóg.

Chrześcijańskie akcje, które mają być alternatywą dla Halloween odbywają się także w wielu innych miastach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl