Warszawa: poszukiwanie sprawców napadu na policjanta; motywem był rabunek

Policjanci z Warszawy i Mazowsza szukają czterech mężczyzn, którzy napadli na funkcjonariusza po cywilnemu, dotkliwie go pobili i ukradli teczkę z dokumentami. Policjanci mają pewność, że motywem napadu był rabunek – powiedział PAP rzecznik KRP Warszawa Śródmieście.

Czterech mężczyzn we wtorek zaatakowało policjanta po cywilnemu. Uciekli czarnym audi z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi B-PD1901 (wcześniej podano, że auto miało francuską rejestrację).

Policjanci wciąż szukają sprawców napadu. Do mediów i jednostek policji w Warszawie i na Mazowszu rozesłano zdjęcia z monitoringu, na których widać twarze napastników. Policjanci patrolujący ulice, zarówno umundurowani, jak i po cywilnemu, mają zwracać uwagę na czarne audi. Nie zarządzono jednak blokad dróg. Napastników szukają także policjanci operacyjni.

Do napadu doszło we wtorek kilka minut po południu na ul. Kruczej w Warszawie. Policjant, który wracał z prokuratury, wszedł do banku, by wypłacić pieniądze. Gdy opuścił placówkę, został zaatakowany od tyłu. Napastnicy przewrócili go i kopali po głowie i tułowiu. Gdy udało im się zabrać teczkę, uciekli do zaparkowanego opodal czarnego audi i odjechali.

Pobity policjant został przewieziony do szpitala.

Jak powiedział PAP rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście nadkom. Robert Szumiata, napad nie miał związku z pracą zaatakowanego funkcjonariusza.

„Policjanci mają pewność, że motywem napadu był rabunek. Mężczyzna chwilę wcześniej był w banku, by wypłacić na własne potrzeby drobną kwotę pieniędzy. Na pewno przestępcy myśleli, że w teczce ma nie wiadomo jaką kwotę pieniędzy, a były w niej niewiele znaczące dokumenty” – poinformował rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl