fot. twitter.com

Kraków: Łącznie 35 osób zatrzymanych ws. handlu narkotykami

Policjanci ujęli trzy kolejne osoby związane z handlem narkotykami na terenie Krakowa i okolic. Łącznie w sprawie zatrzymano już 35 osób, część z nich jest związana ze środowiskiem pseudokibiców – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Kolejni trzej ujęci mężczyźni są w wieku 21-28 lat. Zostali zatrzymani na terenie Nowej Huty. Jak się okazało – czytamy w komunikacie małopolskiej policji – dwóch z nich było wcześniej karanych za przestępstwa narkotykowe.

Według ustaleń śledczych, trzej zatrzymani ściśle współpracowali z członkami rozbitej szajki, a ich rola polegała na przyjmowaniu od dostawców hurtowych ilości środków odurzających. Materiał dowodowy zebrany w toczącym się postępowaniu pozwolił na przedstawienie im zarzutu posiadania znacznych ilości marihuany, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Kraków-Nowa Huta. Wcześniej policjanci zatrzymali 32 osoby związane z szajką, część z nich jest powiązana ze środowiskiem pseudokibiców.

Jak dotąd dziewięciu podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. czerpania korzyści z obrotu znacznymi ilościami środków odurzających (czterech z nich zostało tymczasowo aresztowanych). Pozostali odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości marihuany oraz amfetaminy.

Szajka wprowadziła do obrotu co najmniej 4 kg marihuany, a podczas przeszukań u zatrzymanych policjanci znaleźli co najmniej 1,5 kg tego narkotyku. Jeśli chodzi o amfetaminę – to grupa dysponowała mniejszymi ilościami niż marihuany, dokładne liczby są ustalane.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl