Rozpoczęła się akcja „Wielkanoc 2016”

Dziś ruszyła policyjna akcja „Wielkanoc 2016”. Już teraz obserwujemy wzmożony ruch na drogach. Należy przygotować się na dłuższą podróż.

W tym czasie na drogach pojawi się więcej funkcjonariuszy. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, cierpliwość i „zdjęcie nogi z gazu”.

Młodszy aspirant Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji ostrzega, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych, którzy zdecydują się prowadzić auto pod wpływem alkoholu.

– Polscy policjanci mają ponad 4100 przenośnych urządzeń, które służą do badania trzeźwości kierowców i te urządzenia będą oczywiście wykorzystywane w pełni, także każda kontrola drogowa, na którą Państwo się natkniecie, w której będziecie Państwo uczestniczyli, na pewno rozpocznie się od badania stanu trzeźwości. Tak, jak co roku przy różnych okazjach przypominamy, apelujemy: nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy zdecydują się kierować pod wpływem alkoholu – podkreśla młodszy aspirant Dawid Marciniak.

Policja apeluje także, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na stan opon, wycieraczek a także ustawienie reflektorów, aby nie oślepiać innych kierowców.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch tzw. TIR-ów. Jutro od 18.00 do 22.00 będzie obowiązywało ograniczenie ruchu pojazdów, których waga przekracza 12 ton. W niedzielę i poniedziałek ograniczenie obowiązuje od 8.00 do 22.00.

Akcja „Wielkanoc 2016” zakończy się rano 29 marca.


RIRM/TV Trwam News

drukuj