fot. pixabay.com

Dolnośląskie: Policjanci zabezpieczyli pięć automatów do gier hazardowych

Jaworscy policjanci oraz funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Legnicy zabezpieczyli na terenie Bolkowa pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na 500 tys. zł.

Asp. szt. Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformowała we wtorek, że policjanci z jaworskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Legnicy ustalili, że w jednym z lokali na terenie Bolkowa są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

„Po wejściu do budynku, ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowało się pięć włączonych automatów do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na łączną kwotę 60 tysięcy złotych. Natomiast wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 500 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa” – przekazała policjantka.

Jak dodała, na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Monika Kaleta przypomniała, że w 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

„Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat” – dodała.

PAP

drukuj