Policjanci zaostrzą protest?

Policjanci zapowiadają zaostrzenie protestu o elementy strajku włoskiego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia, że jest otwarte na rozmowy ze związkowcami. Akcja protestacyjna Komitetu Protestacyjnego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów trwa od miesiąca.

Związkowcy uważają, że między służbami mundurowymi a MSWiA wciąż nie doszło do porozumienia. Dlatego planują strajk włoski.

Będzie on polegał na drobiazgowym i skrupulatnym wykonywaniu zadań służbowych i przestrzeganiu wszelkich przepisów, co w konsekwencji opóźni działanie funkcjonariuszy.

Podinsp. Andrzej Szary, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Policjantów, liczy, że resort spraw wewnętrznych podejmie dialog z protestującymi.

– Mam nadzieję, że pan minister wreszcie podejmie rozmowy i dojdzie do podpisania porozumienia, bo to jest warunek zawieszenia lub zakończenia protestu. Dodatkowo w ramach tzw. akcji pouczeń, będziemy prowadzili tzw. kampanię edukacyjną „jeźdź bezpiecznie”. (…) Chcemy edukować społeczeństwo tak, aby jak najmniej osób popełniało wykroczenia w ruchu drogowym – mówi podinsp. Andrzej Szary.

Do końca tygodnia w Komendzie Głównej Policji mają trwać konsultacje z przedstawicielami różnych struktur policji. Dotyczą one m.in. spraw prawnych.

Komitet Protestacyjny chce mieć pewność, że strajkujący policjanci nie będą narażeni na odpowiedzialność dyscyplinarną lub karną. Protest ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Początkowo związkowcy domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji.

Później Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów poinformował o gotowości do ustępstw, m.in. w sprawie powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl