fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wielkopolskie: Zlikwidowano bimbrownię; zabezpieczono kilkanaście litrów samogonu

Policjanci ze Złotowa (Wielkopolskie) zlikwidowali bimbrownię. W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset litrów zacieru oraz kilkanaście litrów samogonu. W sprawie zatrzymano 54-latka.

Jak poinformował podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie, policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec gminy Złotów może na swojej posesji produkować w znacznej ilości samogon z późniejszym zamiarem sprzedaży.

„W wyniku przeszukania wytypowanej posesji ujawniono urządzenia służące do produkcji nielegalnego alkoholu. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie beczki wypełnione w całości tzw. zacierem, czyli półproduktem o łącznej pojemności ponad 400 litrów. Zabezpieczono także kilkanaście litrów gotowego wyrobu” – podał.

Podkom. Maciej Forecki podkreślił, że zgodnie z ustawą za produkcję nielegalnego alkoholu 54-letniemu mężczyźnie grozi nawet do 1 roku pozbawienia wolności. Przypomniał także, że osoby kupujące nielegalny alkohol nie znają jego składu, w związku z czym narażają się na utratę zdrowia, a nawet życia.

PAP

drukuj