Rolnicy blokowali drogę krajową nr 10

Kilkadziesiąt ciągników blokowało drogę na trasie Krąpiel – Wapnica. Gospodarze sprzeciwiają się wyprzedaży polskiej ziemi tzw. słupom. Rolnicy alarmują, że do takich procederów dochodzi w całym kraju.

„Solidarność” domaga się od rządu negocjacji z rolnikami. Protest jest odpowiedzią na brak dialogu z ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą. Od kilku tygodni rolnicy bezskutecznie domagają się spotkania z ministrem .

Protestujący podkreślają, że porozumienia mające rozwiązać problemy w obrocie ziemią, podpisane w styczniu ub.r. przez komitet protestacyjny, ministra rolnictwa i prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, nie są realizowane.

– Poruszaliśmy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ale było tyle ciągników i sprzętu, że praktycznie droga nr 10 była zablokowana. To wynik poniedziałkowych decyzji, po spotkaniu z przedstawicielami rządowymi, którzy byli na Radzie Krajowej Solidarności. Na pytanie, czy minister zamierza rozmawiać z protestującymi, była odpowiedź, że nie ma takiej decyzji, że nie chcą rozmawiać. Ludzie się bardzo mocno zdenerwowali, ponieważ ustalenia i postulaty nie są realizowane, a rozmowy miały się odbyć w ubiegłym roku. Jest decyzja o wyjeździe na drogi krajowe i zaostrzeniu protestu – powiedział Edward Kosmal, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych w zachodniopomorskim.

Jeśli nie dojdzie do rozmów ze stroną rządową protesty mogą przyjąć ostrzejszą formę i rozszerzyć się na cały kraj – zapowiadają gospodarze.

 

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl