fot. PAP/Radek Pietruszka

W Warszawie odbywa się konwencja Solidarnej Polski

„Sprawiedliwa Polska” – pod tym hasłem w Warszawie odbywa się konwencja Solidarnej Polski.  Spotkanie jest poświęcone reformie wymiaru sprawiedliwości.

Podczas konwencji głos zabierają minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, europosłowie – Beata Kempa i Patryk Jaki, a także wiceszefowie resortu sprawiedliwości: Michał Wójcik, Marcin Warchoł i Sebastian Kaleta. Politycy wchodzącej w skład koalicji rządowej Solidarnej Polski przybliżają cel zmian wprowadzanych w sądownictwie.

Nie ma wątpliwości, że walka toczy się o to, czy władzę w Polsce może sprawować legalnie wybrana władza – powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

– Trwa spór. Nie ma co do tego wątpliwości. Zadajmy sobie jednak pytanie, jaka jest istota tego sporu. Czy o tym, co w Polsce jest prawem, ma decydować władza wykonawcza, prezydent, TK czy sędzia rejonowy? Czy funkcjonuje jeszcze w Polsce prawo do samostanowienia przez nasz naród i możliwość wprowadzania zmian, o których Polacy wypowiedzieli się w wyborach? Odpowiedź jest oczywista: to spór między sędziowskim korporacjonizmem a demokracją – podkreślił Sebastian.

List do uczestników konwencji skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nie zejdziemy ze swej drogi, dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości, bo tego potrzebuje Rzeczpospolita i jej obywatele, nie ugniemy się pod naciskami ani wewnętrznymi, ani zewnętrznymi – podkreślił szef partii rządzącej w liście, który w jego imieniu odczytał szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl