fot. youtube

Ministrowie omówią dziś zmiany w ustawie o systemie powiadamiania ratunkowego

Ministrowie omówią dziś zmiany w ustawie o systemie powiadamiania ratunkowego. Ponadto rząd zajmie się dziś projektem założeń Programowania Rozwoju Obszarów Wiejskich ze Środków Europejskich na lata 2021–2027.

Zmiany w organizacji i funkcjonowaniu centrów powiadamiania ratunkowego są dziś konieczne, dlatego wprowadzenia ich chce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dodatkowo przyjęte mają zostać nowe zadania związane z realizacją szkoleń operatorów numerów alarmowych. Chodzi m.in. o osoby obsługujących numer alarmowy 112.

,,Jedną z kluczowych zmian w projekcie jest otwarcie przed operatorami numerów alarmowych możliwości awansu zawodowego poprzez gradację stanowisk i dodanie do struktury organizacyjnej centrum powiadamiania ratunkowego stanowisk: starszego operatora numerów alarmowych, koordynatora i koordynatora-trenera” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Dotychczasowa struktura blokuje ścieżkę rozwoju operatorów i to właśnie ma się zmienić. Ministrowie zajmą się dziś także projektem założeń Programowania Rozwoju Obszarów Wiejskich ze Środków Europejskich na lata 2021–2027.

 

TV Trwam News

drukuj