fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Rząd zajmie się dziś Centralnym Portem Komunikacyjnym

Rząd zajmie się dziś projektem uchwały Rady Ministrów ws. przyjęcia Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Centralny Port Komunikacyjny i być może zostanie przyjęta – zapowiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.

Koncepcja dotycząca Portu Solidarność jest w jutrzejszym programie obrad Rady Ministrów. Będziemy się nią zajmować. I być może zostanie ona przyjęta” – powiedział Mikołaj Wild w Łodzi, gdzie uczestniczył w IV Kongresie Rozwoju Transportu.

Jak dodał, „to oznacza, że wszystkie kwestie, które były przedmiotem dyskusji, dojrzały do rozstrzygnięcia politycznego”.

Koncepcja nie rozstrzyga kwestii, jaki podmiot będzie budował infrastrukturę kolejową. To jest sprawa otwarta. Nie było to potrzebne do rozstrzygnięcia i do przyjęcia Koncepcji budowy Portu Solidarność. Kwestia jest wciąż otwarta” – zaznaczył Mikołaj Wild.

Jak mówił, kolejnym krokiem będzie uchwalenie specustawy, powołanie spółki, której zostanie powierzona inwestycja jako całość „i jak najszybsze wszczęcie postępowań środowiskowych”.

Port lotniczy Solidarność ma powstać w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów, w powiecie grodziskim.

PAP/RIRM

drukuj