Rząd zajmie się programem Senior-WIGOR

Tworzenie domów dziennego pobytu dla osób starszych – to główny cel programu Senior-WIGOR, którym zajmie się dziś rząd. Do końca tego roku miałoby powstać ok. 100 placówek, a do 2020 r. taka placówka miałaby funkcjonować w każdej gminie.

Rząd miał się zająć tym programem już dwukrotnie, ale nie stało się tak, m.in. z powodu braku części dokumentów.

Prof. Józefa Hrynkiewicz, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji senioralnej, powiedziała, że rząd próbuje pomagać ludziom starszym, jednak cały czas pomija osoby niesamodzielne.

– Problem pomocy osobom starszym, niesamodzielnym (a więc tej pomocy, która potrzebna jest na co dzień) – tego zagadnienia właściwie nikt nie chce podejmować. Taki program był już opracowany w latach 2006 – 2007, kiedy ministrem zdrowia był prof. Religa. Ten program dotyczy nie tylko zdrowia. Dotyczy on szerzej wszystkich zagadnień związanych z bytem ludzi starych, niesamodzielnych, ale to problem, który jest niezwykle starannie omijany – zaznacza prof. Józefa Hrynkiewicz.

Według prognozy Głównego Urzędu Statystycznego, do 2024 roku liczba osób powyżej 60 roku życia zwiększy się do 27 proc. Obecnie wynosi ok. 22 proc.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl