Ustawą wprowadzającą sieć szpitali będzie rozpatrywana przez rząd na kolejnym posiedzeniu

Rada Ministrów dopiero za tydzień zajmie się ustawą wprowadzającą sieć szpitali. Projekt miał zostać przyjęty na wczorajszym posiedzeniu rządu.

Wicepremier Piotr Gliński, który pod nieobecność premier, przewodniczył obradom rządu poinformował, że ustawa została przesunięta na kolejne posiedzenie.

Pojawiło się jeszcze kilka znaków zapytania. Pani premier chciała uczestniczyć w procesie wyjaśniania tych kontrowersji. To są bardzo ważne ustawy. Zmiana systemu opieki zdrowotnej w Polsce to jest rzecz kluczowa – podkreślał wicepremier Piotr Gliński.

Projekt wprowadzający sieć szpitali krytykuje m.in. Platforma Obywatelska. Była premier Ewa Kopacz zaapelowała do premier Beaty Szydło, by nie podpisywała ustawy. W jej ocenie projekt jest szkodliwy dla pacjentów – wprowadzi chaos i zlikwiduje nawet 300 szpitali.

Ministerstwo Zdrowia proponuje utworzenie systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej PSZ, czyli tzw. sieci szpitali.

Resort zapewnia, że dzięki projektowanym zmianom opieka nad pacjentami będzie lepsza i bardziej całościowa. Zmiany mają także zagwarantować ciągłość finansowania.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl