Rolnicy wyjadą ciągnikami na ulice Tarnowa

W Tarnowie odbędzie się dziś protest rolników. Dwustu gospodarzy wyjedzie ciągnikami na ulice miasta. Protestujący złożą petycję z postulatami do delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie.

To część ogólnopolskiej akcji „Solidarności” Rolników Indywidualnych, która prowadzi protest pod kancelarią premiera.

Nasze postulaty nadal nie są spełnione – przypomina Edward Kosmal, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych w województwie zachodniopomorskim.

– Rolnicy nie zrezygnują z blokad, dopóki nie zostaną załatwione nasze sprawy – sprawa ziemi w Zachodniopomorskiem, ale i w innych częściach kraju, gdzie w dalszym ciągu jest sprzedawana ziemia spółkom z kapitałem zagranicznym. Pan minister Sawicki na spotkaniu z rolnikami w Środzie Wielkopolskiej praktycznie nie przedstawił żadnych rozwiązań. Cały czas twierdzi, że skoro jesteśmy w UE, to tam zapadają decyzje i on nie może w tej sprawie nic zrobić – mówi Edward Kosmal.

Inne postulaty dotyczą m.in. rekompensat za straty spowodowane przez dziki oraz pomocy dla producentów trzody chlewnej i mleka.

Wczoraj Rolnicy zdecydowali, że pozostaną przed siedzibą premier Ewy Kopacz do 30 marca.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl