11. rocznica ostrzelania rolników w Cieni Drugiej

Dziś 11. rocznica ostrzelania przez policję protestujących rolników w Cieni Drugiej w Wielkopolsce. W 2003 roku gospodarze wyszli na ulice by zamanifestować swój sprzeciw wobec rządowej polityki destrukcji polskiego rolnictwa.

Podczas blokady dróg, na miejscu pojawiła się policja i zaczęła strzelać do protestujących gumowymi kulami. Wielu rolników było rannych, jeden z nich stracił oko.

Protesty gospodarzy jednak nie ustają. Rolnicy alarmują, że Polska ziemia trafia do zagranicznych firm. Mówi Józef Juszkiewicz, uczestnik protestów z Cieni.

Staram się nie sprzedawać ziemi przedsiębiorcom tylko rolnikom. Niestety przepisy są takie, że umożliwiają nabywanie ziemi przedsiębiorcom, którzy chcą ją kupić za wszelką cenę, ponieważ jeśli starają się o kredyt w banku, to bank pod zastaw nie chce ciężarówek. To dotyczy np.: przedsiębiorcy transportowego, kombajnów czy ciągników. Bank chce ziemię. Potem banki z Niemiec, ze Szwajcarii czy jeszcze innego kraju staną się właścicielami tej ziemi – powiedział Józef Juszkiewicz.

Rolnicy dziś w południe w Rajsku będą uczestniczyć w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie ks. bp Stanisław Napierała, bp senior Diecezji Kaliskiej. W Cieni Drugiej i Marchwaczu, w miejscach gdzie w czasie protestów rolnicy zostali pobici przez policję, zostaną złożone kwiaty.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl