W sobotę protest przed warszawską siedzibą Facebooka

W najbliższą sobotę środowiska narodowo-patriotyczne będą protestować przed warszawską siedzibą Facebooka przeciwko zawieszaniu i blokowaniu treści na ich kontach. Początek protestu o godz. 14.00 przy Rondzie ONZ.

W ostatnim czasie z portalu społecznościowego są usuwane i blokowane profile m.in. Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowego-Radykalnego czy Młodzieży Wszechpolskiej. Administratorzy blokują też strony samych działaczy. Po nagłośnieniu sprawy strona Marszu Niepodległości została przywrócona.

Od miesięcy profile narodowe były blokowane, zawieszane. To się zaczęło w momencie protestów antyimigracyjnych na jesieni ubiegłego roku. Teraz konsekwentnie, już nawet za plakaty Marszu Niepodległości z husarzem i z krzyżem, poszczególne profile, prywatnych osób, są blokowane, zatrzymywane. Posłów również, mój profil był też na jakiś czas zdjęty. Trzeba sobie powiedzieć, że to zjawisko ma niesamowitą skalę, bo to był jeden z naszych głównych codziennych kanałów informacyjnych, z naszymi ludźmi, działaczami, wyborcami, sympatykami. Na profilu Marszu Niepodległości było 250 tys. użytkowników, na profilu Ruchu Narodowego 170 tys. – wyjaśnił poseł Robert Winnicki w audycji „Aktualności Dnia” w Radiu Maryja.

Dodał, że nie możemy być bierni wobec dyktatu informacyjnego międzynarodowej korporacji. Osoby, które stoją na czele polskiego Facebooka sympatyzują z liberalną lewicą. Na portalu często promowane są lewicowe, komunistyczne i antykatolickie treści.

Manifestację organizuje Stowarzyszenie Marszu Niepodległości.

Na Facebooku regularnie loguje się 11 mln Polaków, 17 mln jest obecnych na portalu. Informacje z tego, co się dzieje na Facebooku czerpie jedna czwarta – zwłaszcza młodych – Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl