Kukiz’15 krytykuje działania PiS ws. kwoty wolnej od podatku

Politycy Kukiz’15 krytykują działania PiS ws. kwoty wolnej od podatku. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, który zachowuje dotychczasowe zasady obliczania kwoty wolnej od podatku w 2017 r. Kukiz’15 apeluje do PiS-u o podniesienie kwoty.

– Dzisiaj kwota wolna od podatku w Polsce wynosi 3091 zł rocznie. Jest na skandalicznie niskim poziomie. Jest najniższą kwotą wolną od podatku w Europie. Co więcej, nie była ona podnoszona od 8-miu lat, została zamrożona. Przez to najbiedniejsi ponoszą tego skutki finansowe. Kwota wolna od podatku na tak rażąco niskim poziomie powoduje, że osoby zarabiające mniej niż minimum egzystencjalne i tak z tych swoich mizernych zarobków muszą do Urzędu Skarbowego odprowadzać pieniądze w postaci podatków. Jest to sytuacja skandaliczna – wyjaśnia poseł Jakub Kulesza, rzecznik Kukiz’15.

Rzecznik Kukiz’15 Jakub Kulesza przypomina, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, według którego kwota wolna powinna wzrosnąć do minimum do 6,5 tys. zł.

Klub Kukiz’15 zaznacza, że PiS w kampanii wyborczej obiecywało podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych. Politycy PiS-u odpowiadają, że rządzą dopiero rok i w porównaniu do poprzedników zrobili dużo. Dodają, że trwają prace nad reformą systemu podatkowego w zakresie jednolitego podatku. W jej ramach planowana jest realizacja kwoty wolnej na poziomie 8 tys., która ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl