Związkowcy z Tauron Ciepło protestują ws. planowanych przeniesień

„Solidarność” z Tauron Ciepło protestuje przeciwko planom przekazania 400 pracowników do nowo tworzonej spółki – Tauron Serwis. Według związkowców planowana reorganizacja pogorszy warunki pracy, płacy i zagrozi stabilności zatrudnienia tej grupy pracowników.

Decyzja w sprawie przekazania części pracowników ma zapaść w najbliższych dniach. Zapowiadane zmiany nie zostały poprzedzone rzeczowymi konsultacjami ze stroną społeczną. Na pytania w tej kwestii otrzymywaliśmy od zarządu wymijające odpowiedzi – mówi Tadeusz Nowak, przewodniczący „Solidarność” w Tauron Ciepło.

– Z naszych struktur serwisu „Ciepło”, czyli działu obsługującego technicznie tę firmę, chce się wyprowadzić na zewnątrz. My się nie zgadzamy na wydzielanie nikogo z tych struktur. Jest to wyprowadzenie ponad 400 osób bez żadnych gwarancji, że te osoby będą miały takie same prawa, jakie mają w tej chwili (…). Za pół roku skończą im się wszystkie uprawnienia, łącznie z programem emerytalnym, nie będą mieli nic. Wszystko zależy od tego, jak to się dalej rozwinie i czy dostaniemy tę informację, że rzeczywiście wydziela się z tych struktur czy też nie. Po to nas konsolidowali, łączyli, żeby w tej chwili rozbijać? Wygląda to w ten sposób, że znowu – jak zwykle – Tauron jest zadłużony, a odbija się to wszystko na pracownikach – tłumaczy Tadeusz Nowak.

Pracownicy obawiają się zapowiadanej reorganizacji. Związkowcy, podkreślają, że jeśli zarząd nie wycofa się ze swoich planów, rozpoczną się akcje protestacyjne. Tauron Ciepło zatrudnia około 1 650 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl