Zadbać o profesjonalny wizerunek

Po sukcesie serii dwudniowych szkoleń z zakresu autoprezentacji, mediacji i negocjacji oraz przygotowania wystąpień publicznych Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wychodzi z interesującą propozycją do tych, którzy chcieliby poznać zasady elegancji, dobrego smaku i autoprezentacji oraz nauczyć się podkreślać urodę za pomocą odpowiedniego makijażu.

Nikogo nie trzeba dziś przekonywać, jak ważna – zarówno w pracy zawodowej, jak i w codziennym życiu – jest dbałość o wizerunek, umiejętność uwypuklenia zalet sylwetki i osobowości za pomocą odpowiednio dobranego stroju, czy wreszcie podkreślenie piękna zewnętrznego za pomocą makijażu. Wygląd zewnętrzny i nasz sposób zachowania bez wątpienia wpływa na postrzeganie nas przez innych ludzi, tym bardziej że czasem mamy z kimś kontakt tylko przez krótką chwilę (np. w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy szczególnie istotne jest tzw. pierwsze wrażenie). Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak odbierają nas inni, i nie bardzo wiemy, co i w jaki sposób poprawić w naszym wyglądzie i zachowaniu, żeby budować profesjonalny wizerunek, odpowiedni do naszego temperamentu, wieku, zawodu czy zajmowanego stanowiska.

Pokazać się z jak najlepszej strony

Kursanci pod kierunkiem Lidii Tkaczyńskiej – od kilku lat współpracującego z WSKSiM eksperta w zakresie komunikacji i profesjonalnego wizerunku, będą uczyć się m.in. samoświadomości autoprezentacyjnej poprzez profesjonalną analizę krótkiego nagrania filmowego, które pokaże najważniejsze elementy komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz pomoże zobaczyć, jak są odbierani przez otoczenie. Pozwoli to przede wszystkim na poznanie zarówno mocnych stron, jak i pewnych niedociągnięć w kontakcie z innymi ludźmi. Prowadząca zajęcia, zwracając uwagę na dobór stroju, dodatków na różne okazje, podkreśla jednak, że osobisty wizerunek to nie tylko wygląd zewnętrzny. –Nie mniej ważnym składnikiem wizerunku jest sposób wyrażania siebie poprzez gesty, styl mówienia, zachowania w różnych okolicznościach, dbałość o dobre samopoczucie rozmówców. Wtedy dopiero można mówić o spójnym i autentycznym wizerunku, który wzbudza zaufanie, sympatię i zjednuje ludzi – dodaje ekspert. Podczas kursu będzie można również poznać bardzo przydatne techniki radzenia sobie ze stresem i tremą oraz zasady savoir-vivre’u, wręcz niezbędne w wielu sytuacjach życiowych.

Podkreślić urodę przez makijaż

Obok zajęć praktycznych dotyczących analizy kolorystycznej, odpowiedniego doboru garderoby i dodatków podkreślających osobowość, pozwalającego także na pewne retusze sylwetki, w trakcie 50-godzinnego kursu, który będzie odbywał się w siedzibie uczelni w trzy wiosenne weekendy, przewidziano blok warsztatów dotyczących makijażu. I tak uczestnicy zajęć poznają m.in. zasady pielęgnacji twarzy przed nałożeniem makijażu, różne rodzaje i techniki makijażu – makijaż dzienny, wieczorowy, a nawet telewizyjny, oraz zostaną wyczuleni na specyfikę makijażu dostosowanego do wieku.

Jak zaznacza prowadząca zajęcia na kursie Mariola Żytkiewicz, personalny doradca ds. urody i makijażu oraz trener warsztatów kreowania wizerunku dla kobiet, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że makijaż nie służy zamalowaniu twarzy ani zaklajstrowaniu. Powinien stanowić „oprawę”, bowiem jest pomostem między tym, co jest, a co być może – wyjaśnia. Jest jednak świadoma, że wiele kobiet czuje się niepewnie, nakładając makijaż, widziały bowiem już wiele osób ze szpecącym makijażem i to je odstrasza od zmian. Dlatego tak ważne jest przede wszystkim rozeznanie własnego wyglądu oraz nauka pod okiem wizażysty odpowiedniego makijażu, podkreślającego urodę i maskującego mankamenty. Organizowany przez WSKSiM specjalistyczny kurs autoprezentacji i wizażu, dzięki zaliczeniu praktycznemu pozwalającemu na zdobycie certyfikatu, zapewni także uczestnikom uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych z zakresu budowania profesjonalnego wizerunku.

Dr Dorota Żuchowska

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl