fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Służby apelują o pozostanie w domach

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie w Polsce choruje 1163 osób. 14 pacjentów zmarło.

To kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce.

– Jedyną formą działań, które Państwo możecie zastosować, żeby uratować życie innych. Tu nie chodzi o to, czy my się boimy, czy my się nie boimy. To jest kwestia ratowania innych, to jest kwestia miłosierdzia, to jest kwestia tego, żeby kochać bliźniego swego, jak siebie samego i nie narażać go na wirusa – to jest zostać w domu – mówił minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

O pozostanie w domach zaapelowały nie tylko resort zdrowia, rząd, prezydent, ale także polskie służby.

„Szanowni Państwo, tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach” – brzmi komunikat wygłaszany przez patrole policji.

Szeroka akcja informacyjno-edukacyjna to nie jedyne zadanie polskiej Policji.

– Wszystko, co będziemy robić, zapewniam, będziemy robić, aby Państwa chronić i aby nie dopuścić do sytuacji, w których Państwa życie lub zdrowie będzie zagrożone – powiedział gen. Insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Każdego dnia funkcjonariusze policji kontrolują osoby objęte kwarantanną. Za złamanie nakazu kwarantanny grozi kara do 30 tys. zł.

TV Trwam News

drukuj