fot. flickr.com

Rządowy pakiet antykryzysowy pomoże polskim rolnikom

W pakiecie antykryzysowym są rozwiązania, które pomogą rolnikom – mówił w rozmowie z TV Trwam minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. W rolników uderza m.in. zrywanie łańcuchów dostaw.

O konkretnych formach pomocy dla rolników w ramach pakietu antykryzysowe mówił minister Jan Krzysztof Ardanowski. Wśród rozwiązań jest między innymi zwolnienie ze składki KRUS na trzy miesiące.

– Te wszelkie formy pomocy, które są cały czas poprawiane, one dotyczą w całości również rolników, którzy są de facto przedsiębiorcami, tyle, że mają inny system zabezpieczenia społecznego, KRUS-owski, a nie ZUS-owski. Oprócz tego są te zapisy, które wprost są dedykowane rolnikom, czyli zwolnienie ze składki KRUS-u przez trzy miesiące, podobnie jak to jest z osobami ubezpieczonymi w ZUS-ie. Również zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w KRUS opiekunów, którzy mają dzieci do 8 roku życia i dzieci niepełnosprawne. […] Te problemy przetwórców eksportujących przekładają się wprost na rolników, bo niektóre zakłady nie chcą kupować surowców od swoich rolników. Nie chcą, kilka mleczarń ogłosiło, że nie będą kupowali mleka od rolników, żywca wołowego. Bardzo apeluję, szczególnie tam, gdzie ci rolnicy byli ściśle związani z zakładem. Czy można sobie wyobrazić bardziej ścisły związek jak spółdzielni mleczarskiej, która jest własnością rolników. I nagle spółdzielnia mówi, że nie będzie od rolników odbierała mleka. Więc tego typu zrywanie łańcuchów dostaw może mieć miejsce – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

TV Trwam News/JG

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl