30 tys. policjantów na L4; „psia grypa” atakuje

Nazwana żartobliwie przez policjantów „psią grypą” akcja masowych zwolnień lekarskich przybiera coraz większe rozmiary. Obecnie na L4 przebywa 30 tys. funkcjonariuszy. Sytuacja rośnie na sile i może poważnie zagrozić naszemu bezpieczeństwu.

Protest policjantów trwa od lipca. To właśnie wtedy mundurowi zrzeszeni w związkach zawodowych przedstawili swoje postulaty. Nie zgadzają się na obowiązujące przepisy dotyczące wynagrodzeń i emerytur. Żądają podwyżek, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji. W ramach strajku policjanci już od lipca nie karzą mandatami. Udzielają jedynie pouczeń. Co więcej, funkcjonariusze masowo idą na zwolnienia lekarskie. Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zwrócił się do funkcjonariuszy z listem otwartym. Zaapelował w nim, by nie dopuścili do tego, aby na ulicach zaczęli rządzić bandyci. MSWiA prowadzi negocjacje z protestującymi policjantami. Tymczasem politycy opozycji żądają od szefa MSWiA podjęcia natychmiastowych działań. W piątek minister Joachim Brudziński ma zdać sprawozdanie na temat skali problemu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl