fot. pixabay.com

Pomorskie: nielegalny salon gier hazardowych służby zlikwidowały w Malborku

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali nielegalnie działający punkt z automatami do gier hazardowych na terenie Malborka. Łączna wartość zabezpieczonych urządzeń to blisko 50 tys. zł – poinformowała pomorska policja.

Komisarz Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przekazała w piątek, że kilka dni temu policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, z udziałem policjantów z Malborka i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej siłowo weszli do jednego z lokali, w którym – jak ustalili – miał nielegalnie działać salon gier hazardowych, a osoby w nim przebywające miały w nim przechowywać środki odurzające.

Policjanci zatrzymali w pomieszczeniu trzech mężczyzn.

„Wewnątrz znajdowały się cztery włączone automaty do gier. Był tam również 41-letni mieszkaniec Malborka, który nadzorował miejsce i wpuszczał >>klientów<<. Lokal przeszukiwała wspólnie z policjantami przewodniczka psa i jej podopieczna Lola – pies do wyszukiwania zapachu narkotyków z Krajowej Administracji Skarbowej” – relacjonowała.

Policjanci przy dwóch mężczyznach znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, wagę elektroniczną oraz młynki do mielenia suszu. Zabezpieczyli również cztery automaty do nielegalnych gier hazardowych oraz 24 klucze do urządzeń.

„Obecni na miejscu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli urządzenia do gier i przewieźli je do magazynu depozytowego” – podała kom. Kamińska.

Poinformowała, że łączna wartość zabezpieczonych urządzeń to blisko 50 tys. zł.

Policjantka dodała, że 41-latek został zatrzymany, a następnie przesłuchany.

„Mężczyzna może odpowiadać za organizowanie gier hazardowych poza kasynami. W tym przypadku kary pieniężne są odczuwalne, bo sięgające aż do 100 tys. złotych za każdy nielegalny automat. Wymierzyć je można nie tylko osobie stawiającej takie urządzenie, ale także właścicielowi lokalu, w którym ono funkcjonuje. Zgodnie z kodeksem karno–skarbowym, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3” – podała komisarz.

Pozostali dwaj mężczyźni, których również zastano w lokalu, usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl