fot. PAP/Marcin Obara

M. Błaszczak: Przywróconych zostało 60 posterunków policji

Przywróconych zostało 60 posterunków policji – poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Przywracanie posterunków policji jest jednym z programów realizowanych przez obecny rząd.

Zgodnie z danymi MSWiA, w latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 posterunków policji.

Mariusz Błaszczak pytany w telewizji wPolsce.pl, ile posterunków policji zostało już przywróconych, odpowiedział: „Na dziś możemy powiedzieć o 60 posterunkach. Pod koniec ubiegłego tygodnia zostały kolejne otwarte”.

„Chodzi nam o to, żeby ludzie mieli poczucie bezpieczeństwa, żeby policjanci byli dostępni. Stąd posterunki policji, stąd krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Stąd dzielnicowi, którzy są dostępni, którzy zostali odciążeni od obowiązków administracyjnych i którzy zostali zobowiązani do tego, żeby wyszli zza biurek i żeby dali się poznać ludziom, którzy mieszkają w ich rewirach” – podkreślił.

Przywracanie posterunków policji jest jednym z programów realizowanych przez obecny rząd. Na lata 2017-20 na realizację tego celu zarezerwowano wstępnie 100 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj