Łódzkie: Policja przechwyciła marihuanę o wartości 1,8 mln zł

Ponad 60 kg marihuany o wartości 1,8 mln zł odnalazła policja z Bełchatowa w trakcie przeszukania posesji zajmowanej przez 35-letniego mieszkańca gminy Zelów. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Jak poinformowała dziś Joanna Kącka z łódzkiej KWP, policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od dłuższego czasu obserwowali 35-latka, podejrzewając, że może on mieć znaczne ilości środków odurzających.

Na teren zamieszkiwanej przez mężczyznę posesji weszli w piątek rano w asyście przeszkolonego psa. Według funkcjonariuszy, część narkotyków była już posortowana w kartonowych pudełkach, jednak największe ilości znajdowały się na poddaszu budynku, gdzie na sznurkach wisiało 135 około półtorametrowych roślin konopi.

Policja w czasie przeszukania zabezpieczyła łącznie ponad 60 kg suszu marihuany, których czarnorynkową wartość oszacowano na 1,8 mln zł.

Mężczyzna wskazał funkcjonariuszom miejsce, w którym uprawiał rośliny. Został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi do lat 10 więzienia.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl